Eisbach
Kultovní vlna je právem považována za nejklasičtější riversurfingový spot na světě. A to zejména díky dlouhé historii a velkému množství surfařů, kteří neodolali a rozhodli se ho vyzkoušet. Surfuje se zde už od 70. let minulého století a teplotu místní vody okusili tisíce surfařů včetně největších hvězd tohoto sportu. Za svou popularitu vděčí také perfektní poloze na kraji největšího městského parku na světě Englischer Garten přímo v centru Mnichova. Sem je přiváděno umělým kanálem velké množství vody z nedaleko tekoucí a vodou dobře zásobené řeky Isar. Přímo pod mostem vedle muzea Haus der Kunst pak tato rychle proudící voda vtéká do pomalé, uměle vybudované řeky Eisbach, která protéká dál celým parkem. Díky rozdílu v rychlostech proudění vody a tvaru dna zde vzniká kvalitní 12m široká vlna.
Surfovat se dá celý rok, ale nejlepší období je březen – červenec. Ve dnech, kdy vlna funguje, je místo plné surfařů. Společně s přáteli jezdí a relaxují v parku. Z přilehlého mostu pak nevěřící turisté mířící do muzea pořizují fotky těchto odvážných žen a mužů. Zde je nutno poznamenat, že surfing na Eisbachu rozhodně není pro každého. Vlna je rychlá, voda mělká a v místě kam člověk může spadnout se nacházejí nebezpečné kameny. V minulosti zde bohužel došlo k několika vážným zraněním. Proto na břehu stojí cedule s varováním, že surfing zde je určen pouze pro zkušené.
Floesslande
Jednoduším a bezpečnějším místem pro riversurfing v Mnichově je Floesslande. Je to místo, které se zapsalo do historie surfování v řekách jako první. Právě zde se v roce 1975 konaly první závody a pořádají se dodnes. Vlna je tu dost široká, ale menší a pomalejší. Je vhodná pro začínající a středně pokročilé surfaře. Nejlépe funguje v období od března do září. Spot najdete poblíž U-Bahn stanice Thalkirchen.
Pokud se na surfování v řece necítíte a ocitnete se v Mnichově začátkem srpna, určitě vyražte na místní letiště, kde již třetím rokem vždy 3 týdny stojí speciální bazén s perfektní umělou vlnou a bohatým programem. Probíhá zde akce Surf and Style, určená široké veřejnost i surfařům, jejímž vrcholem je Mistrovství Evropy v surfingu na statické vlně.
Mnichov, ačkoliv leží stovky kilometrů od moře, se stal jedním z hlavních evropských center surfingu. Když se radnice rozhodla po 30 letech surfování vyhláškou zakázat tuto „nebezpečnou činnost“ na území města, vyvolalo to mezi surfaři vlnu nevole. Sepsali petici, kterou podpořilo velké množství místních obyvatel. Na jejich podporu vznikl film Keep Surfing o historii i současnoti mnichovské surfové scény. Pod nátklakem veřejnosti byl zákaz v roce 2010 zrušen a surfování v Mnichově je opět legální.